یک قدم مانده تا ......

دیدگاه های شخصی در مسائل روز زادگاهم میمه

مانیفستی از عملکرد شورای اسلامی و شهرداری میمه

با سلام خدمت همشهری های عزیز

قبل از اینکه به قول علمای حوزوی داخل بحث اصلی شویم ، بد نیست نیم نگاهی داشته باشیم به معنی لغوی مانیفست .

در علم سیاست مانیفست سندی است که یک حزب سیاسی منتشر می‌کند. در این سند برنامه‌ها و هدف‌هایی را که پس از در دست گرفتن قدرت باید دنبال کند مشخص می‌کند. مانیفست بیشتر توافقی میان گروههای درون حزبی را بیان می‌کند و به معنای یک برنامه توافق شده نیست.به عنوان نمونه می‌توان از مانیفست کمونیست نام برد.

در صنعت و مخصوصا در حمل و نقل منظور فهرست محمولات یک کشتی، قطار و یا یک کاروانی از کامیونهایی که بیشتر از یک بارنامه دارند و حاوی ریز کلیه بارنامه‌های مربوطه به محموله است.در هوانوردی منظور لیست مسافران است.

در این بحث ، من به نوعی بخش عمده مشکلاتی که شهر میمه با آن دست و پنجه نرم میکند را جمع بندی کرده ام و تحت عنوان مانيفيستي از عملکرد شوراي اسلامي و شهرداري ميمه ذکر کرده ام.

اینکه چه چیزی من را بر آن داشت تا متن زیر را تهیه کنم و برای فرماندار محترم شهرستان شاهین شهرومیمه و نماینده محترم مردم میمه در مجلس شورای اسلامی ارسال کنم شاید خیل عظیمی از گله های مردم از نحوه عملکرد شورا و شهرداری است.

مردم میمه اگرچه با رای خود این انتخاب را انجام داده اند ، اما ارج نهادن به رای و عقیده مردم کاری است بس دشوار و صعب.

بارها و بارها با دفتر فرماندار محترم هماهنگ کردم تا بتوانم از ایشان وقت ملاقات حضوری بگیرم و موارد را حضوري به سمع و نظر ایشان برسانم اما به ظاهر بخت با من یار نبود.

خالی از لطف ندیدم نکاتی را در قالب نوشته برای این دو عزیز ارسال کنم.

من به نوبه خود پیگیر این نامه میشوم تا انشاءالله به نتیجه ای قابل ذکر برسد.

یقین داشته باشید که رسانه ای کردن این موارد قدم بعدی من است که با هماهنگی هایی که با دوستان رسانه ای خود در اصفهان داشته ام مطالب در چند قسمت مختلف در نشریات استانی منتشر خواهد شد.

امید دارم که نتیجه ای در خور توجه حاصل شود.

واما بعد .....

*****

جناب آقاي مهندس هاديزاده

فرماندار محترم شهرستان شاهين شهر و ميمه

با سلام

با احترام بدينوسيله به استحضار ميرساند اينجانب محسن فخريان يکي از شهروندان شهر ميمه هستم که ساليان سال است در اصفهان ساکن مي باشم.بر حسب اتفاق و به دليل سابقه چندين ساله رسانه اي و مطبوعاتي که در شهر اصفهان دارم ، به کمک تني چند از دوستان ، قراري گذاشتيم متضمن به اينکه برخي فعاليت هاي رسانه اي را در شهرميمه شروع کنيم و اين مهم نيز انجام شد ولي بنا بر اينکه بسياري از کارها قائم به فرد است نه قائم به ذات ، با تغيير در مديريت هاي شهري ميمه، اين فعاليت ها نيز در سايه انفعال قرارگرفت.

دير زماني نيست که بحث مديريت شهري ميمه ، نقل هر مجلس و محفل در اين شهرگرديده است.من نيز خود در زماني که به ميمه مي آيم بسياري از کاستي ها را در شهر مشاهده ميکنم و انگشت به دهان ميگيرم که چرا؟؟!!

نمونه هاي زيادي را ميتوان مثال زد که همه متحيرند از اينکه آخر کار را چه ميشود؟

برای نمونه حمام عهد صفوی در عین حال که بعنوان یک اثر تاریخی ، قدمت شهر و پیشینه ی تمدنی ما را خاطرنشان میکند، باید بتواند به توسعه شهر هم کمک کند اما نه تنها کمکي نکرده بلکه در همین مدتی که تابلو راهنمایی ، در ورودی شهر برای این حمام نصب شده است ، شماری از گردشگران به داخل شهر می آیند و در جستجوی حمام عهد صفوی از اين سو به آن سو ميروند. ولي اينکه با چه بنايي مواجه ميشوند خود شما بهتر ميدانيد!!

اعضاي محترم شوراي اسلامي شهر ميمه که با انتخاب خود مردم در اين جايگاه قرارگرفته اند متاسفانه به نظر من ، از برخورد شفاف با عموم شهروندان به نوعي حذر ميکنند. حال به چه دليل نميدانم؟!

مگر اطلاع رساني از وضعيت پروژه هاي در حال انجام يا انجام شده چه سختي هايي در پي دارد که از اطلاع رساني امتناع ميورزند؟؟!!

من خود در زماني که مديرروابط عمومي خبرگزاري فارس استان اصفهان بودم مصاحبه اي با اعضاي شورا داشتم که هنوز هم که هنوز است اين مصاحبه در هيچ جايي منتشر نشده. !!

گرچه جلسات پرسش و پاسخ در مسجد جامع ميمه برگزار شد ولي عدم تداوم آن خود به بي اعتمادي به شورا دامن زد.

حتما در خاطر داريد که در تاریخ 89.4.18 حجت الاسلام و المسلمین حسینی با حضور دکتر شاهین میر محمد صادقی معاونت حقوقی و امور مجلس و استان های سازمان تربیت بدنی ، دکتر خدابخش رئیس سازمان تربیت بدنی استان اصفهان ، حضرت عالي و برخی مسئولین اجرائی از پروژه های عمرانی در حال اجرا این سازمان در دو شهرستان برخوار و شاهين شهر و ميمه بازدید نمودند .اگرچه تسریع هر چه بیشتر در روند اجرائی پروژه های عمرانی سازمان تربیت بدنی خواسته همه بود و در اين بين مقرر گردید سیستم گرمایش و سرمایش سالن شهید ایراندوست میمه توسط اداره کل تربیت بدنی استان تاپایان هفته دولت نصب و به بهره برداری برسد ولي چرا فقط مقرر ميشود؟؟!!

دير زماني نيست که به همت اعضاي شوراي کشاورزي شهر ميمه، مقدمات ثبت جهاني شدن قنات مزدآباد ميمه رقم خورده و اين کار به خودي خود در حال اجراست.چرا به جاي اينکه شوراي اسلامي شهر ميمه همگام با اين عزيزان به ادامه روند اجرايي اين بحث سرعت ببخشد ، آنها را به حال خود رها کرده است؟؟!!

جهانی شدن پیشامد بزرگ و مهمی است و می تواند منشا تحول و نقطه عطفی در توسعه شهر هم به حساب آید. البته اینها به خودی خود فراهم نمیشود. برنامه ریزی برای بهره مندی بیشتر از این فرصت ، به عهده مسئولان شهر است.

مظهر قنات و چندین کیلومتر از قناتی که به تنهایی طول آن از مجموع طول قنوات بخش میمه بیشتر است، در حریم استحفاظی شهر میمه قرار دارد ، بالطبع باید جاذبه های این قنات و مظهر آن هم جهانی گردد .گرچه متاسفانه نخاله های ساختمانی شهر را هم در مسیر همین قنات تخلیه می کنند!!

 من نه ، ولي شما از اعضاي محترم شوراي اسلامي شهر ميمه بپرسيد که در اين خصوص چه کرده اند؟ ( البته مستدل جواب داشته باشند بهتر است )

یکی از مشکلات ديگر موجود در شهر ميمه مصرف آب کوهرنگ است. اختلاف ارتفاع مخزن نگهداری آب شهر میمه نسبت به مخازن دامنه کهرو باعث می شد که اولا آب کوهرنگ تا زمانی که  مصرف شود ، وارد شبکه گردد در نتیجه در زمان کاهش مصرف ، امکان ذخیره سازی وجود نداشته باشد و در زمان اوج مصرف ، نیاز را برآورده نسازد و مابه التفاوت آن از آب چاههای آبفا تامین شود. ثانیا بدلیل وارد نشدن آب به مخزن ، امکان کلرزنی وجود نداشته و غالبا آب کلرزنی نشده مورد مصرف قرار گرفته که سلامت عمومی را به شدت تهدید میکند. البته اقداماتي از سوي آبفا ميمه صورت گرفته که بد نيست از اعضاي شورا سوال بفرماييد تا بيشتر شما را مطلع کنند.

بی توجهی شهرداری به خیابان امام رضا يکي ديگر از نمونه هاي اقدامات مثمر ثمر شوراي اسلامي شهر ميمه است. خیابان امام رضا به دلیل وجود مسجد رضوی، پذیرای مسافران زیادی است و در اغلب مواقع در این مسجد نماز جماعت مغرب و عشا نیز خوانده می شود. سرویسهای بهداشتی این مسجد با داشتن آب سرد وگرم ، صابون مایع و نظافت همه روزه ، مقدار زیادی از بار شهرداری را می کاهد و فرشهای سجاده ای مسجد همراه با زیبا سازی داخل و از همه مهمتر برخورد و پذیرایی شایسته خادم مسجد با نمازگزاران و مراجعین و پذیرایی از آنان با چای ، جایگاه مناسبی را به این مسجد و به تبع آن به شهر میمه داده است ، درست در نقطه  مقابل سرویس های بهداشتی ورودی میمه که جداگانه به آن خواهم پرداخت.

سال گذشته این خیابان به شیوه جاده های بیابانی و بدون پیاده روسازی و جدول گذاری ، آسفالت شد.کیفیت آسفالت و سطح ناهموار آن که باعث آبگرفتگی های متعدد در مواقع بارندگی می شد ، واژه  خیابان سازی را هم زیر سوال می برد. چندین ماه است ، انبوهی از نخاله های ساختمانی و موزائیک فرش های مستعمل و بلااستفاده در حاشیه خیابان و مقابل مسجد روی هم انباشته شده و علیرغم پیگیری خادم محترم مسجد ، شهرداری اقدامی در انتقال آن انجام نداده است.

ورودی این خیابان با منظره بدنمای یک دستگاه جرثقیل که بعنوان پارکینگ و گاراژ از خیابان استفاده می کند اشغال شده و هکذا پیاده رو نیز کاملا با استقرار کیوسک ، سد معبر شده است. تغافل شهرداری از آبیاری درختان این خیابان و در نتیجه خشک شدن بسیاری از آنان نیز، مثل خیابانهای دیگر ، مصداقی از مصادیق روشن بی توجهی به مصالح شهر از طرف شهرداری و شوراي اسلامي شهر ميمه است.

بهتر است از قضاياي کشتارگاه مشترک ميمه و وزوان بگذرم که تصديع اوقات نشده باشد چرا که سرانجام با پيگيري هاي بخشدار محترم و تصويب شوراهاي اسلامي دو شهر ، كشتارگاه مشترك شهرهاي ميمه و وزوان به پيمانكار واگذار گرديد که اميدوارم در آينده ادامه فعاليت آنرا نيز شاهد باشيم.

نانوائي هاي ميمه و مشكل تعطيلي آنها موضوع روز است. از طرف شوراي شهر و شهرداري ، مقرر گرديد يکي از اعضاي محترم شوراي شهر ، مسئول بازرسي نانوائي ها باشد.

( ميبينيد؟؟!! نوشتم مقرر گرديد ... مثل همه مقررگرديدهاي ديگر!! )

آيا عضو محترم شوراي شهر در خصوص اين موضوع گزارش عملكردي ارائه داده است؟آيا شورا ، نتيجه نظارت يكساله را از ايشان خواسته است؟هزارها آياي ديگر و اين بي توجهي ها و سهل انگاري ها در امور مردم به نظر هيچ کس توجيه پذير نيست . چراکه  مردم انتظار دارند حالا كه هزينه هاي شهرنشيني آنها نسبت به دو سال گذشته چندين برابر شده است ، برخورداري از خدمات ، حداقل در حد سالهاي گذشته باشد.

( اين را از ديگران هم جويا شويد بد نيست )

جناب آقاي مهندس ، حضرت عالي از وضعيت سرويس هاي بهداشتي ورودي شهر ميمه که از سوي سازمان ميراث فرهنگي به شهرداري ميمه واگذار شده خبر داريد؟ متاسفانه وضعيتي دارند که اگرچه من خود از بازگو کردن آن شرم دارم ولي در زير نيم نگاهي به آن مياندازم.

 ( عکس هاي زيادي همراه با گزارش تفصيلي را روي وبلاگ صبح ميمه ميتوانيد ببينيد.)

تکرار زشتی ، قبح آن را از بین می برد . امروز در نگهداری شهر ميمه این عارضه  دچار همه شده .کم کم برای مردم هم بسیاری از کم کاری ها و بی مسئولیتی ها عادی شده و به نظرشان می رسد که باید همین طور باشد.

شهر ميمه عناوین پر طمطراقی را یدک می کشد. از پیشانی استان زیبای اصفهان گرفته تا شهر فرهنگی و منطقه گردشگری و قس علیهذا .

از راه اندازی سرویسهای بهداشتی ورودی که در يکي ازگرانقیمت ترین زمین هاي شهر توسط میراث فرهنگی با هزینه ای بالغ بر شصت میلیون تومان و در نتیجه تعامل مثبت مدیران قبلی شهرداری با دستگاههای دیگر ساخته شده ، زمان زيادي نمی گذرد. به بهانه وجود همین سرویس ها، زمین ارزشمند شهرداری در طرح کمپينگ گردشگری قرار گرفت و سرمایه ای میلیاردی مردم ، به ثمن بخس داده شد.

امروز ، دیدن  این سرویسهای بهداشتی تاسف بر انگیز است. وجود  دکه های رنگ و رورفته و آدرس دهی «مردانه» و «زنانه» با پیستوله نویسی بر آجرنماهای قرمز رنگ ساختمان ، توالتهای دهه  30 و 40 در «سوک چم» را به یاد آدمي می آورد.

نماز خانه مجموعه با موکت مندرس و کهنه ای که قسمتی از زمین را پوشانده است چه قضاوتی را نسبت به باورهای دینی مردم ما بر می انگیزد؟

علت کنده شدن برخي از روشویی ها چیست؟

آیا اجابت مزاج در این چشمه ها امکان پذیر است؟

چرا اموال عمومی را اینگونه بر باد می دهند؟

چرا آبروی یک شهر قدیمی را به حراج گذاشته اند؟

آقایان محترم شورای شهر ، اگر برای حفظ مصالح شهر سوگند یاد نکرده بودند چه می کردند؟

آیا وضعیتی بدتر از این برای ورودی شهر تصور شدنی است؟

 

جناب آقاي فرماندار

به نظر حضرت عالي کــف انتظارات مردم از شوراي اسلامي و شهرداری شهرشان چيست ؟

اتمام طرحهای نیمه تمام ، راه اندازی کشتارگاه ، جلوگیری از تصرف غیرقانونی مایملک شهرداری در خیابان آب (کمربندی جنوبی )، پرداخت عوارض دریافتی از پروانه های ساختمانی به آموزش و پرورش تا 5 درصد ، دو بانده کردن خیابان شریعتی ، بازگشایی و ادامه خیابان حافظ به هاتف ، کم کردن هزینه های پرسنل ستادی ، جانمایی و آماده سازی آرامستان جدید ، پرداخت بدهی شهرداری به حرم شهدای گمنام ، ممیزی املاک و مستغلات و دریافت حقوق قانونی شهرداری و بسیاری از طرح های دیگر برای شهرداری فعلی تکلیف « ما لا یطاق » محسوب می گردد و درخواست اجرایی کردن آن این روزها اگرچه دور از انتظار است ، اما يکي از بدیهی ترین وظایف شهرداری که در واقع از انتظارات حداقلی مردم به شمار می رود ، نظافت معابر و خیابانهاست .

اگر بي خبر سري به شهر بزنيد و به قول قديمي ها از خدم و حشم خبري نباشد بهتر واقعيت ها مشخص ميشود.

البته اين را هم اضافه کنم ، کارهای نیمه تمام از ویژگیهای پروژه های شوراي اسلامي و شهرداری میمه است. همین کارهای اندک شهرداری در دوره شورای سوم نظیر : ساختمان مجاور شهرداری ، تکميل دو بانده کردن خیابان شهید بهشتی ،جدول گذاری و پیاده رو سازی در خیابان امام رضا ، اجراي تفکیک زباله های خانگی  و تامین آب فضای سبز از چاه شهرداری از مقوله کارهای نصفه و نیمه شوراي اسلامي و شهرداری میمه است. شاید به جهات مختلفی و بیشتر به لحاظ اهمیت فضای سبز در چشم اندازهای شهری پرداختن به این مهم ضروری تر باشد.

خالي از لطف نيست حضرت عالي مستحضر باشيد که مجوز بهره برداری آب از چاه شهرداری بمنظور تامین آب فضای سبز شهری و جدا سازی آن از آب شرب ، در آغازین سالهای شورای دوم و با حسن تعامل شهرداری وقت با مسئولین ، از سطح وزیر تا مدیران استانی و شهرستانی ، تحصیل گردید و از آن زمان تاکنون بیش از چهار سال می گذرد. سازمان شهرداری ها برای تجهیز چاه و لوله گذاری مسیر اعتبارات ویژه ای را اختصاص داد که متاسفانه علیرغم هزینه شدن اعتبار ، کار اصلی که وصل آب به شبکه آبیاری فضای سبز شهر است انجام نشده و این بیش از هر عاملی نتیجه تعامل نادرست شهرداری با دستگاههای مختلف اداری بخش است و صورت حساب این هزینه ها نظیر هزینه درختکاری هايی که در ابتدای سال جاری در ورودی های شمالی و جنوبی میمه انجام و  بعلت بی آبی کاملا از بین رفت ، برای مردم شهر ميمه می آید و همچنین هزینه های درختان چندین ساله ای که بدلیل بی آبی در نقاط مختلف شهر از چرخه حیات خارج شدند.

عدم تعاملی که فرصتهای زیادی را از شهر گرفته است و قهرا عذرخواهی چند سال آینده شورای سوم از مردم شریف میمه به خاطر تلاش در حفظ و ابقای این مدیریت ناکافی و ناکارآمد ، نتیجه ای برای شهر و روندهای توسعه ای آن که امید بخش هم بود ، نخواهد داشت.

شهردار ، معاون شهردار ، حسابدار و چند نفر از نیروهای تاثیرگذار و اختیاردار شهرداری از اصفهان و حومه می آیند . این نیروها به ظاهر هر روز با تاخیرهای چند ساعته به محل کار می رسند.گویی بخشنامه هایی که ساعات شروع کار را در دستگاههای مختلف اعلام می کند ، شهرداری میمه را استثنا کرده است.

مردم در راهروهای شهرداری مدتی سرگردان می مانند و سپس، هم از شیر شتر می گذرند و هم از دیدار عرب . واقعیت این است که یکی از امتیازات دولت آقاي دکتر احمدی نژاد کم کردن فاصله ی دولت و ملت بوده است.مسئولین این دولت براحتی در دسترس مردم قرار گرفته اند. کم شدن این فاصله آنقدر ضروری است که شاید اصلی ترین دلایل سفرهای استانی رئیس جمهور و هیئت محترم دولت ، کم کردن این فاصله بوده است.

 متاسفانه شهرداری میمه در زمان دومین شهردار شورای سوم ، شیرینی های دولت دکتر احمدی نژاد را از مردم گرفته و بر این فاصله افزوده است وباعث شده مردم با نارضایتی های مضاعف شهرداری را ترک کنند.برای شورای محترم شهر که نظارت بر رفت و آمد و سنجش میزان رضایت افکار عمومی از شهرداری آسان ترین نظارت هاست و نیاز به تخصص های کارشناسی شده هم ندارد ، چه جای توجیهی وجود دارد؟

 یکی دیگر از واقعیت ها این است که شهردار و تیم همراهش نمی توانند ساکن میمه باشند و بصورت میانگین از ابتدای سال تاکنون هفته ای چند روز در میمه حضور نداشته و شايد بتوان گفت هیچ فرصتی را برای نبودن از دست نداده است.( اين جمله طنز بود)

شنيده ها حاکي از آن است ، روزهای شنبه جزء تعطیلات رسمی شده است در صورتیکه سال هاست مقرر شده اگر شهرداران با مدیران استانداری کاری داشته باشند ، فقط ، شنبه ها مراجعه کنند نه اینکه الزاما مراجعه کنند و به این بهانه در محل کار خود حضور نداشته باشند. این واقعیت و عدم امکان اسکان و حضور به موقع ایجاب می کند که شورای محترم «عطای بعضی ها را بر لقایشان ببخشند»

مخلص کلام اینکه ، بهتر است بگويم :

شورای محترم، با توجه به وعده های انتخاباتی ، و مواعید زمان انتخاب شهردار غیر بومی و بویژه در زمان دولتهای نهم و دهم ، قرار این نبود ، این نبود ، این نبود ...

همه ميدانيم یکی از تبعات کاهش جمعیت و مهاجر فرستی شهرها ، تعطیلی دفاتر مختلف خدماتی است که بعلت زیان دهی اتفاق می افتد. دفاتر خدماتی نظیر خدمات مشترکین ، پلیس 10+ ، دفاتر زیارتی و... قائم به مراجعات مردم هستند. تعطیلی این دفاتر هم معلول کاهش جمعیت هستند و هم علت آن . باید مسئولین اداره و سیاستگزاری شهرها در اینگونه امور برنامه ریزی داشته باشند و در مواردی باید از محل درآمدهای شهری برای حفظ اینگونه دفاتر برحسب نیاز مردم و اهمیت خدمات آنان ، هزینه شود.

در گذشته نه چندان دور رئیس محترم شورای شهر، بشدت نگران پلیس 10+ بودند و اظهار می کردند که بعلت زیان دهی در حال تعطیل شدن و انتقال از میمه است . این دفتر ، خدمات متنوعی را به مردم ارائه می دهد و مردم شهرهای جوشقان و کامو نیز از خدمات این دفتر بهره مند می شوند و در صورت انتقال از میمه مردم به دلیل کارهای کم و پیش پا افتاده ی خود ناچار به صرف وقت و هزینه ی رفتن به مرکز شهرستان خواهند شد.

اگر از دوستان سوال شود چه کرديد؟ ماند يا رفت؟ شايد بگويند به زور نگهش داشتيم.

اگر قدری دقیق تر به مرزهای شمالی بخش میمه که در مجاورت شهرستانهای کاشان و گلپایگان و استان مرکزی و شهرستان دلیجان خصوصا در مجاورت جاده ترانزیت و بین المللی شمال به جنوب کشور (اصفهان - تهران) بنگریم با توجه به تعرضات مکرر و گوناگون همسایگان شمالی مان علاوه بر این که نشانه ضعف مدیریت مدیران محلی دستگاههای مربوطه همراه با بی توجهی مسولین شهرستان به حفظ و صیانت از حریم بخش میمه بوده است ، نشان دهنده اهمیت سوق الجیشی این قسمت از حریم استحفاظی بخش میمه دارد .

چراکه شواهد و قرائن نشان می دهد که همسایگان شمالی ما همواره چشم طمع به این نقطه پر اهمیت و استراتژیک و پرآتیه از منطقه ما داشته و خواهند داشت و با ادامه روند روبه افول و نهضت عقب رسانی که با رفتن مدیران توانمند میمه صورت پذیرفته است و ضعیف تر شدن جسم بیمار شورا و شهرداری و؟؟؟؟ بايد مطمئن باشیم فرصت طلبان خیلی زود به سراغ داشته های باارزش اما ناشناخته ما خواهندآمد و بالطبع اراضی ارزشمند شمالی بخش میمه همانند روستای رباط ترک که روزگاری ضمیمه بخش میمه بود به شهرستان دلیجان خواهد رسید و اراضی شمال شرقی شهر و بخش میمه و شهرستان شاهین شهر و میمه به کاشان خواهد رسید و اراضی شمال غربی این حوزه به انضمام روستاي موته و مجتمع طلای آن به شهرستان گلپایگان...

( خصوصا به دلیل موقعیت صنعتی سازی اراضی مسطح حاشیه جاده موته به گلپایگان و بزرگراه اصفهان- تهران )

محیط زیست شهرستان گلپایگان که تا قبل از افتتاح نمایندگی محیط زیست در شهرستان شاهین شهر و میمه ، مسئولیت این شهرستان را نیز بر عهده داشت ، اخیرا اقدام به احداث انبار علوفه در محدوده سه راهی موته نموده است. هر گونه ساخت و ساز در خارج از حریم شهرها و روستاها باید با مجوز بخشداری انجام شود و در غیر این صورت پرونده متخلف به کمیسیون ماده 99 ارجاع و مجازاتهایی تا قلع بنا در نظر گرفته می شود.

ساخت و ساز در منطقه مورد نظر حساسیت های دیگری نیز دارد.

همانطور که به عرض رساندم شهرستانهای کاشان و دلیجان در محدوده  بخش میمه در گذشته تصرفاتی داشته و عملا تقسیمات کشوری حوزه بخش میمه را رعایت نکرده اند. تصرفات غیر قانونی دو شهرستان یاد شده ، آنان را در ادامه تصرف جری کرده تا جايي که برای خود حق قانونی قائل شده اند.

 انتظار می رود : اولا  اینک که شهرستان شاهین شهر و میمه دارای نمایندگی محیط زیست شده است ، حوزه شهرستان بویژه در بخش میمه از محدوده اعمال مقررات گلپایگان خارج و اقتدار دستگاههای دولتی شهرستان در اعمال تقسیمات کشوری محرز گردد. ثانیا  محیط زیست گلپایگان بموجب قانون ملزم به اخذ مجوز احداث انبار علوفه در حریم بخش ، از بخشداری میمه گردد.ثالثا تقسیمات کشوری استانداری اصفهان  براساس مصوبه تقسیمات کشوری که به تصویب هیئت دولت رسیده است حوزه بخش میمه را معین و با دستور نصب تابلو نوشته در نقاط مختلف ، از تعدی به قانون تقسیمات کشوری که جزء محکمات قوانین کشور است ، جلوگیری نماید.

هم چنين براساس مقررات ادارات ثبت اسناد ، منابع طبيعي و ... نيز محدوده ي خود را براساس تبعيت از تقسيمات كشوري مصوب دولت تعيين كنند.

 

جناب آقاي فرماندار

استخر باران ، کمپينگ گردشگري ،‌ حمام عهد صفوی و افتتاح آن در قالب موزه ، مغفول ماندن آبرساني به فضاي سبز ، مشکلات تکمیل آسفالت بلوار اصلي ورودي ميمه ( انقلاب اسلامي) ، خاکي بودن جاده دسترسي به پمپ گاز CNG   ميمه ، بلوار رها شده بهشتي ، وضعيت اسف بار سرويس هاي بهداشتي ورودي شهر ميمه ، سرويس هاي بهداشتي پارک معلم که هزينه اي بسيار بر دوش شهرداري گذاشته ، از بين رفتن فضاي سبز و درختان ميدان ورودي شهر ميمه موسوم به ميدان اصفهان ، رها شدن نظافت شهر ، سد معبرهاي متعدد در نقاط مختلف شهر ميمه ، راه اندازي و بهره برداري از اقامتگاه بين راهي شمال ميمه (شيراني) ، جمع آوري و اعزام افاغنه  فاقد كارت اقامت و تردد به اردوگاه مربوطه که دركميسيون امنيتي مطرح شده ، پیگیری تأسیس مجتمع پتروپالایش میمه ، شهرک قارچ میمه ، دو بانده نمودن جاده میمه به شهر لای بید ، پیگیری تاسيس شهرک دانشگاهی میمه ، مشت هايي است از خروار خروار مشکلات ميمه.

اينها حقي است که از مردم بخش ميمه تضييع شده و مردم خواستار رسيدگي به آن هستند.

وقتی پای مصالح و منافع عموم مردم در میان باشد ،نبايد با هیچکس عقد اخوت بست. ممکن است همه ما ، بسیاری از دوستان و چهره های سیاسی شهرستان و استان را در دفاع از حقوق مردم رنجانده باشیم ولي آيا اين رنجش خاطر دوستان را با لبخند رضایت یک پیرمرد روستايي معاوضه میکنید؟

 

جناب آقاي فرماندار

« اینجا میمه است ، شهر من. »

اين تيتر اول نشريه صبح ميمه بود که در سال 82 به چاپ رسيد.

واقعا با اين تفاسيري که به استحضار رساندم ، اينجا ميمه است ؟؟!!

شهر ورودی استان شهید پرور اصفهان ؟؟!!

اينجا ، روي صحبت من با اعضاي محترم شورا و شهرداري ميمه است...

چرا با انگ زدن به هر منتقد دلسوزی نفس خود را تبرئه می کنید؟

آیا این پاسخ اعتماد مردم به شماست ؟

آیا تصمیم ندارید با یک اقدام اساسی به نگرانی های روزافزون دلسوزان شهر خاتمه بدهید ؟

مسئولين محترم مديريت شهري ميمه !

دیر یا زود باید این مسئولیتها را گذاشت و گذشت .

باید روزی پاسخگوی جاذبه ها و مقبولیتهای از دست رفته این شهر قدیمی باشید!

شهروندان عزیز میمه ای مسلما از شورای شهر خواهند پرسید :

با کدام ظرفیت طومار شهرستان شدن را به امضای مردم می رسانید؟

کدام پروژه را آغاز کرده و به انجام رسانیده اید؟

شورای شهر ما در امور تحت نظارت خود و شهرداری که بر اساس قانون باید تحت فرمان شورا باشد چه امتیازی برای شهرستان شدن دارد؟ در کجای مرکز بخش در حد انتظار و نه بالاتر از آن کار شده است که انتظار شهرستان شدن داشته باشیم؟چرا توپ را در زمین مدیران فرادستی می اندازید؟

 

جناب آقاي مهندس هاديزاده

فرماندار محترم شهرستان شاهين شهر و ميمه

بر من ببخشيد اگر تصديع وقت کردم ولي هرآنچه به ذهن داشتم به رشته تحرير درآوردم و اميد دارم با درايت خود موضوع را پيگيري فرماييد و مهم تر از همه، اين پيگيري را به سمع و نظر مردم فهيم شهر ميمه نيز برسانيد.

از بذل عنايت و همکاري صميمانه شما کمال امتنان دارم.

 

با تقديم احترام

محسن فخريان

****
 نمابر نامه در ساعت۱۲:۰۷ مورخ ۲۶/۱۰/۸۹ به  دفتر آقای فرماندار ارسال شده و تاییدیه ارسال هم از آقای بابایی رییس دفتر ایشان گرفته شد.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم دی ۱۳۸۹ساعت 12:24  توسط محسن فخریان  |